Nasza szkoła

Szkoła językowa ABC ENGLISH została założona we wrześniu 1998 roku przez mgr Joannę Pelc-Kawulok i mgr Zbigniewa Kawulok – absolwentów filologii angielskiej, o specjalności metodyka nauczania języków obcych.

Szkoła nasza powstała jako alternatywa dla większości ówczesnych kursów językowych, nie oferujących niczego poza najprostszym możliwym, mało zindywidualizowanym schematem zajęć nauczyciel – grupa wieloosobowa. Naszym zamiarem było stworzenie mikroklimatu nauki, w którym język poznaje się z sposób jak najbardziej naturalny, interaktywny i w którym język obcy staje się naturalnie bliski. Pomogły nam w tym pasja, intuicja, doświadczenie i wykształcenie. Począwszy od roku szkolnego 2011/2012 zajęcia prowadzone będą w nowej siedzibie szkoły przy ul.Mickiewicza 43 w Skoczowie.

Założenia naszego kursu są bardzo proste. Aby nauka języka była jak najbardziej efektywna, postanowiliśmy maksymalnie obniżyć ilość osób w grupie oraz zadbać o to, aby prowadzone zajęcia były jak najbardziej atrakcyjne dla naszych kursantów. W rezultacie powstały grupy gdzie ilość uczniów waha się od 2 do 7-miu, a materiał przerabiany z podręcznika jest stale uatrakcyjniany przy zastosowaniu różnorodnych technik, patrz JAK UCZYMY.
Nie bez znaczenia jest też fakt, iż w tak małej grupie nauczyciel bardzo dobrze odczytuje nastroje uczniów, ich potrzeby, oraz poznaje mocne a także słabe strony każdego z nich. A co najważniejsze, tak mała grupa pozwala na prowadzenie zajęć w głównej mierze opartych na konwersacji odbywającej się pod stałą kontrolą nauczyciela.

Kontakt

+48 501 281 982

Zapisy

w godzinach dopołudniowych lub wieczornych
(bardziej szczegółowych informacji prosimy szukać na ulotkach)

ul. Mickiewicza 43, Skoczów

bezpośrednio w siedzibie szkoły
w okresie od września do listopada
w godzinach prowadzenia zajęć Pn.-Pt. 15.30-20.30

Dni otwarte

sobota po rozpoczęciu roku szkolnego

(bardziej szczegółowych informacji prosimy szukać na ulotkach)

kontakt@abcenglish.ox.pl

drogą elektroniczną - wystarczy wypełnić poniższy formularz

2 + 5 =

Pin It on Pinterest