Jak uczymy

 • Zajęcia z komputerem
  Zajęcia z komputerem
 • Gazeta CLICK
  Gazeta CLICK
 • Gazeta CLICK
  Gazeta CLICK
 • Gazeta CLICK
  Gazeta CLICK
 • Gazeta CROWN
  Gazeta CROWN
 • Gazeta TEAM
  Gazeta TEAM
 • Gazeta TEAM
  Gazeta TEAM

PRACA Z PODRĘCZNIKIEM

Zajęcia we wszystkich grupach wiekowych, na większości poziomach prowadzone są z podręcznikiem. Z jednej strony podręcznik jest nieodzownym elementem każdego kursu językowego, z drugiej jednak strony, żaden nawet najciekawszy nie jest w stanie zainteresować ucznia przez cały okres nauki.
Rozwiązaniem tego problemu wydają się być wszelkiego rodzaju materiały wspomagające naukę. Wychodząc z tego założenia niejako naszym celem stało się ciągłe doskonalenie i poszerzanie dostępnego zakresu materiałów wspomagających naukę, jak też samych technik nauczania. Na obecnym etapie każdy z naszych kursantów ma do dyspozycji pewną ich liczbę.


ZAJĘCIA Z LEKTOREM ANGLOJĘZYCZNYM (NATIVE SPEAKER)

Wszystkie grupy od poziomu średnio-zaawansowanego mają regularne, comiesięczne zajęcia z native speakerem.
Zajęcia te traktowane są jako obowiązkowe pomimo tego, iż odbywają się poza ustalonym wcześniej planem lekcji. Uczniowie są informowani o terminie zajęć co najmniej 2 do 3 tygodni wcześniej, co daje im możliwość wpasowania ich w swój typowy rozkład dnia.
Istnieje również możliwość dokupienia dodatkowych zajęć z native speakerem dla danej grupy, ale tylko wtedy, gdy wszyscy jej członkowie wyrażają na to zgodę.


ZAJĘCIA Z VIDEO

Dla wszystkich grup lektorzy przygotowują, w ciągu roku szkolnego, od 4 do 9 lekcji telewizyjnych opartych na materiałach znanych wydawnictw Longman, Oxford czy Mackmillan dopasowanych do poziomu grupy. Lekcje takie stanowią powtórkę przerobionego materiału lub jego poszerzenie.
Grupy bardziej zaawansowane mają dodatkowo zajęcia prowadzone w oparciu o lekcje autorskie przygotowane na bazie oryginalnych programów nagrywanych z angielskiej telewizji. Daje im to możliwość zetknięcia się z rzeczywistym językiem, (tak w formie nowego słownictwa jak też samej wymowy). Prezentowane są fragmenty programów naukowych, przyrodniczych, wiadomości telewizyjne, filmy dokumentalne, prognoza pogody, itd. Każda z takich lekcji jest uprzednio dokładnie przygotowywana. Lektor wprowadza nowe słownictwo, przygotowuje różne ćwiczenia, zadaje pytania itp.


ZAJĘCIA Z KOMPUTEREM

Przeciętnie 4 do 6 razy w roku szkolnym odbywają się zajęcia komputerowe. W tym przypadku oferujemy całą gamę programów od testujących gramatykę po ćwiczenia konwersacyjne, w których uczniowie sprawdzają i poszerzają swoją wiedzę w zakresie rozumienia języka, ale także powiększają zakres słownictwa w temacie przerabianej lekcji. Zajęcia tego typu bardzo motywują naszych uczniów do pracy, niejednokrotnie nie zdają oni sobie sprawy z tego jak szybko mijają zajęcia.
Jedną z wielu zalet tego typu zajęć jest to, iż wiele żmudnych automatyzujących ćwiczeń np. gramatycznych uczniowie wykonują w wielkim zaangażowaniem, nie odczuwając nudy, co byłoby niemożliwe w przypadku zastosowania konwencjonalnych metod nauki gramatyki.

 

WYPOŻYCZANIE KSIĄŻECZEK ANGLOJĘZYCZNYCH

Każdy z kursantów ma bezpłatny dostęp do naszej biblioteczki językowej. Osoby zainteresowane mogą wypożyczać książeczki w języku angielskim w ich uproszczonych wersjach. Jest 6 różnych poziomów, co pozwala czytać w języku angielskim nawet osobom uczącym się dopiero od roku.
Grypy młodzieżowe mobilizowane są przez lektorów do przeczytania przynajmniej dwóch tytułów na rok szkolny. Każdy uczeń po przeczytaniu danej książeczki wykonuje szereg ćwiczeń z nią związanych i/lub ustnie opowiada jej treść, za co dostaje ocenę.


ANGLOJĘZYCZNE CZASOPISMA

Dla młodszych uczestników kursu oferujemy bezpłatną prenumeratę anglojęzycznych czasopism Mary Glasgow (na trzech różnych poziomach zaawansowania) sprowadzanych z Wielkiej Brytanii.
Materiały te stanowią duże urozmaicenie w rutynie podręcznika. Zawierając artykuły o tematyce młodzieżowej zaznajamiają uczniów nie tylko z językiem potocznym, ale również kulturą i zwyczajami panującymi w Wielkiej Brytanii.
W ramach zajęć, w grupach bardziej zaawansowanych językowo, lektorzy przygotowują również zajęcia w oparciu o inne anglojęzyczne czasopisma takie jak: AngloramaThe World of EnglishNewsweek czy Time.

 

MATERIAŁY DODATKOWE

W ciągu roku szkolnego lektor przygotowuje szereg zajęć opartych na materiałach dodatkowych, powstających na bazie różnych dostępnych źródeł. Zajęcia takie mają na celu powtórzenie przerabianych zagadnień gramatycznych, ale również poszerzenie materiału językowego z przerabianego podręcznika. Do materiałów takich należą: piosenki, gry, quizy, projekty, ćwiczenia konwersacyjne, krzyżówki, teksty ciekawe tematycznie, itd.
 • Dodaj link do:
 • wykop-pl
 • facebook.com
JAK UCZYMY
 
JAK UCZYMY

 

AKTUALNOŚCI

 

 

AKTUALNOŚCI

 

PLAN ZAJĘĆ

 

PLAN ZAJĘĆ

 

Kontakt - lewy boks

ul. Mickiewicza 43

43-430 Skoczów

 

  501 281 982

 

  33 853 17 39

 

kontakt@abcenglish.ox.pl

 

Zapraszamy